První fotografie
Pokud mne paměť neplete, první fotografii jsem vyfotil na dovolené v Bulharsku v roce 1986. Tehdy mi bylo 9 let.
Osvěta v médiích a přednášky
Snažím se přispět k tomu, aby firmy i jednotlivci dbali na svou fotografickou prezentaci, a s fotografy se dělím o své know-how a zkušenosti.
- Fotografie na webu pomohou chytit zákazníka za srdce a nepustit (Cevelova.cz, 2017)
- Jak se správně vyfotit na web, do životopisu a na sociální sítě? (Rozhovor pro Mladý podnikatel, 2016)
- Jak nefotit šéfy velkých firem (Technet, 2013)
- Přednášky v rámci FotoŠkoda FESTu
- Rozhovor pro Na volné noze
Zkušenosti napříč obory
Díky zkušenostem ve více oborech jsem schopen vidět souvislosti za hranicemi fotografie. Vystudoval jsem humanitní obory, filmovou vědu a polskou filologii, ale dalších 10 let jsem pracoval v IT. Začínal jsem jako IT podpora, chvíli programoval webové aplikace, věnoval jsem se i online marketingu či projektovému řízení. Od roku 2012 jsem fotograf na plný úvazek.
Spousty jazyků
Zahraničních klientů se nebojím, plynně se domluvím anglicky, polsky a dokonce i exotickou makedonštinou.
Něco zvládnu prohodit i německy či francouzsky. A čínsky či japonsky alespoň pozdravím a poděkuji.
Neustále na sobě pracuji
Baví mne se dál rozvíjet a srovnávat svůj přístup k focení s ostatními fotografy. Pročetl jsem spousty knih, shlédl mnoho online kurzů na CreativeLive či KelbyOne a absolvoval workshopy u Karla Cudlína, Vojtěcha Vlka či Miroslava Vojtěchovského.
Volná tvorba
Portréty jsou i nedílnou součástí mé volné tvorby. Nafotil jsem cyklus předních překladatelů beletrie. Věnoval jsem se i mladé české jazzové scéně. Se stejným zájmem ale fotím i stromy.
Podporuji
Podporuji občanské sdružení Cesta domů, které poskytuje péči umírajícím a jejím příbuzným. A dále Post Bellum, jež dokumentuje pohnuté osobní příběhy 20. století a je autorem webu Paměti národa a rozhlasového pořadu Příběhy 20. století.